شنبه ، ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

19 تفاهم نامه همکاریهای صنعتی،‌معدنی و تجاری بین ایران و الجزایر امضاء شد

به گزارش شاتا؛‌ از این تعداد 4 تفاهم نامه بین وزرا و مسئولان دستگاههای ذیربط  و 15 تفاهم نامه خودرویی بین خودروسازان کشور و  مدیرعامل CIMA MOTORS امضاء شد.

براساس این گزارش ؛‌صورتجلسه کمیته صنعت بین دو کشور توسط وزرای دو کشور امضاء شد که مشتمل بر همکاری میان موسسات زیرمجموعه دو وزارتخانه و سازمان‌های سرمایه‌گذاری دو کشور و آمادگی در زمینه‌های صنعتی رشته‌های مختلف در دو کشور است.

همچنین یادداشت تفاهم همکاری نمایشگاهی، بین شرکت نمایشگاه سهامی بین‌المللی ایران و شرکت‌ نمایشگاهی الجزایر در راستای توسعه همکاریهای نمایشگاهی دو جانبه به امضاء رسید ضمن اینکه یادداشت تفاهم در زمینه زمین‌شناسی بین ریاست سازمان زمین‌شناسی کشورمان و الجزایر امضاء شد که تبادل اطلاعات در بین دو سازمان، همکاری در زمینه مطالعات زمین‌شناسی، اکتشاف و فرآوری معادن ،استخراج و فرآوری فسفات و برگزاری دوره‌های آموزشی علوم زمین را شامل می شود.

همچنین امضای یادداشت تفاهم استانداردبین سازمان استاندارد ایران و الجزایر در راستای استاندارسازی، آموزش، ارزیابی انطباق، صدور گواهینامه محصولات براساس قوانین جاری بین دو کشور نیز از دیگر تفاهماتی بود که انجام شد.

این گزارش در ادامه حاکیست ؛‌  همچنین 15 تفاهم نامه خودرویی بین مسئولان خودروسازی کشور و مدیرعامل CIMA MOTORS به امضاء رسید .

 قرارداد سهامداری سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید خودروهای سواری در الجزایر بین سایپا و طرف الجزایری امضاء شد ضمن اینکه دیگر تفاهم نامه ها ی امضاء شده بین طرفای ایرانی و طرف الجزایری به شرح ذیل است.

 تفاهم‌نامه برای ایجاد وانت پیکاپ و خودرو سواری بین پارس خودرو و طرف مقابل به منظور انتقال تکنولوژی و دانش فنی بین دو کشور،‌ تفاهم‌نامه تولید خودرو پادرا در الجزایر بین زامیاد و طرف الجزایری به منظور راه اندازی خط تولید خودروی تجاری سبک در الجزایر  و تفاهم‌نامه کامیونت السوند در الجزایر بین سایپا دیزل وطرف مقابل برای خط تولید محصول تجاری خودرو نیمه سنگین در الجزایر از تفاهم نامه هایی بود که امضاء شد.

براین اساس ؛‌ تفاهم‌نامه تولید صندلی خودرو در الجزایر بین سایپا آذین و طرف الجزایری به منظور انتقال تکنولوژی و داخلی‌سازی قطعات خودرو در کشور الجزایر،‌ تفاهم‌نامه تولید اکسبل خودرو در الجزایر بین مگا موتور برای انتقال دانش فنی و داخلی‌سازی قطعات و همچنین تفاهم نامه تولید رادیاتور خودرو در کشور الجزایر بین رادیاتور ایران وطرف دوم  با مبلغ 15 میلیون دلار در 2 فاز نیز از دیگر تفاهم نامه های امضاء شده بود.

این گزارش می افزاید:  تولید کمک فنر ایندامین در الجزایر بین شرکت ایندامین و طرف الجزایری به منظور انجام سرمایه گذاری حدود  800 هزار  دلار ،‌ ایجاد خطوط کاربری‌های مختلف در خودروهای تجاری بین ایران کاوه سایپا وطرف مقابل و ایجاد خط تولید روغن، روان‌کاو‌ها و مایعات خودرویی در الجزایر بین شرکت شیمی تابان وطرف دوم نیز از تفاهم نامه های دیگری بود که به امضاء دو طرف رسید.

همچنین ،‌ تفاهم نامه تولید داشبورد و سپر در الجزایر بین شرکت پلاسکوکار  به منظور سرمایه گذاری 800 هزار  دلار در 2 فاز و تفاهم‌نامه تولید شیشه خودرو بین سایپا شیشه برای تولید شیشه با 56 میلیون دلار سرمایه‌گذاری و تفاهم‌نامه ایجاد خطوط تولید انواع لنت ترمز خودرو بین لنت پارسیان پیشرو  با 5/2 میلیون دلار سرمایه گذاری از تفاهمات انجام شده در این دیدار بود.

در ادامه ،‌تفاهم‌نامه همکاری برای تولید انواع تریلر، خانه‌های پیش‌ساخته، ساندویچ پنل بین مجتمع ماموت  و طرف الجزایری با بیش از 50 میلیون دلار سرمایه گذاری و تفاهم‌نامه ایجاد شرکت ایرانی ـ الجزایری برای تولید خودرو در الجزایر بین امور بین‌الملل ایران خودرو و طرف مقابل به امضای مسئولان دو طرف رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *