نمایندگی انحصاری شرکت لامینا سوئیس در ایران

ابزارهای کار سرد

  • خواندن 4374 دفعه

ابزارهای شکل دهی

گریدهای WC-Co دارای 14 تا 26% Co، و اندازه ی ذره ی WC 0.7 تا 3.5 میکرون، برای ایجاد قالب های فرجینگ مورد استفاده قرار می گیرند.

برای نورد سرد (مانند نورد سرد)، نوردهای آسیابی با قطرهایی در گستره ی 6 تا 400 میلی متر با استفاده از گریدهای دوتایی که دارای 5 تا 30 % Co هستند، تولید می شوند. این مواد دارای ذرات WC با قطر 3 تا 5 میکرون هستند و سختی آنها در گستره ی 600 تا 1400 ویکرز می باشد. در مقایسه با نوردهای فولادی، یک نورد کاربیدی که برای نورد سرد فولاد مورد استفاده قرار می گیرد، ضخامت یکنواخت تری ایجاد می کند.

قالب های مورد استفاده در متراکم سازی پودرها، دارای 6 تا 16 % Co هستند و اندازه ی ذرات WC نیز در این قالب ها در گستره ی 2 تا 8 میکرون می باشد. برای مثال از این قالب ها در صنعت داروسازی، استفاده می شود. قالب های کششی عموما دارای 3 تا 16 % Co هستند و اندازه ی ذرات WC در این قالب ها در گستره ی 0.4 تا 1.8 میکرون قرار دارند. سختی این قالب ها در گستره ی 1350 تا 2300 ویکرز می باشد.

الماس و PCD عموما در کشش سیم های با قطر کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. قالب های کششی اغلب از یک هسته ی PCD و یک حلقه ی WC-Co تشکیل شده اند. آلومینا و زیرکونیای پایدار شده کاربردهایی در تولید چرخ تسمه، پولی ها، غلطک ها و بخش های راهنمای سیم پیدا کرده اند.

ابزارهای برشی و آیتم های مشابه

بدون توجه به اینکه ماده ی مورد استفاده برای برش استفاده می شود یا برای پانچ کردن، گریدهای دوتایی با 2-11 % Co به طور گسترده جایگزین فولادهای تندبر و سایر انواع فولاد شده اند. استفاده از این مواد در این کاربردها، ما را قادر می سازند تا اطمینان حاصل کنیم سرعت تولید مناسب ایجاد شود. این سرعت تولید معمولا 10 برابر سرعت تولید با استفاده از مواد قبلی است. چاقوهای برش دهنده یا پره های برش کاغذ دارای 6 تا 10 % Co هستند و اندازه ی ذرات WC در آنها بین 0.5 تا 2 میکرون است. در برچسب زنی قوطی های غذا، برخی از اجزای سرامیکی وارد شده اند. مثلا در این کاربردها از زیرکونیا، کامپوزیت های آلومینا- سیلیسیم کاربید و سیلیسیم نیترید- سیلیسیم کاربید مورد استفاده قرار می گیرند. دراکستروژن گرم نیز از قالب ها و پانچ هایی سرمتی استفاده می شود.

درباره ی پارس پایا

logo

شرکت «پارس‌پایا افزار ایرانیان» فعالیت خود را در سال 1388 در زمینه تامین و توزیع ابزارآلات تراشکاری و فرزکاری آغاز کرد.

هم اکنون این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فروش ابزارآلات براده‌بردای و صنعتی در ایران با بیش از 900 مشتری در کسب و كارهای بزرگ، متوسط و کوچک است.

ادامه...