نمایندگی انحصاری شرکت لامینا سوئیس در ایران

خدمات پس از فروش

همانطور که مستحضرید الماس‌های مولتی‌گرید لامینا برای کار بر روی هرگونه جنس قطعه کار طراحی شده است. بدیهی است پارامترهای دستگاه برای هر جنس و شکل قطعه کار متفاوت است. کلیه این اطلاعات در کاتالوگ‌های مربوطه ارائه شده است؛ با وجود این، کارشناسان شرکت لامینا در تمامی مراحل کار از مرحله تست و یافتن بهترین شرایط برشی تا انتخاب نوع الماس، و حتی برنامه دستگاه در محل کارخانه حضور خواهند داشت.

بله! کارشناسان سوئیسی لامینا در ایران و در محل شرکت مشتری حضور خواهند داشت و این اتفاق بارها و تا زمان حصول اطمینان از رضایت کامل مشتری و شناسایی راه حل بهینه ادامه خواهد یافت. این خدمات پس از فروش در خصوص ابزارهای برشی، در ایران بی‌سابقه است.

در زیر مراحل انجام تست و خدمات پس از فروش را مرور میکنیم:

  1. حضور در کنار دستگاه و انجام تست و یافتن بهترین شکل هندسی، شعاع الماس، برنامه و پارامترهای دستگاه
  2. در صورت مشاهده مشکل در سایر فرایندها امکان ارائه مشاوره به روشهای زیر موجود است:
    • تکمیل آنلاین فرم مشاوره در سایت (شامل شکل قطعه‌کار، شرایط و پارمترهای دستگاه، اعلام نوع، برند و گرید الماس مصرفی و...)
    • تماس مستقیم تلفنی با مشاوران ایرانی و سوئیسی در ایران و سوئیس
    • درخواست حضور مشاوران ایرانی و سوئیسی در محل شرکت (با توجه به اینکه کاشناسان سوئیسی به‌صورت ماهیانه به ایران سفر خواهند کرد، حداکثر زمان انتظار برای مشاوره حضوری ایشان، یک ماه خواهد بود)
    • در صورت عدم رفع مشکل، اطلاعات کامل آزمون با کلیه کارشناسان لامنیا در دنیا (آمریکا، آلمان، فرانسه، ژاپن و...) به اشتراک گذاشته شده و نتیجه این مشاورات به اطلاع مشتری رسانده خواهد شد.

 

درباره ی پارس پایا

logo

شرکت «پارس‌پایا افزار ایرانیان» فعالیت خود را در سال 1388 در زمینه تامین و توزیع ابزارآلات تراشکاری و فرزکاری آغاز کرد.

هم اکنون این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های فروش ابزارآلات براده‌بردای و صنعتی در ایران با بیش از 900 مشتری در کسب و كارهای بزرگ، متوسط و کوچک است.

ادامه...